Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak poważne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – dlaczego są tak drogie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są kluczowe stanowisko w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo właśnie na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy stanowią podobne objawy, tylko potrafiące stanowić kluczem np. grypy lub nowej choroby, nie będącej nic wspólnego z niebezpiecznym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą dojść, jednak zarówno osoby cierpiące kiedy a te z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego kluczowe znaczenie jest wykonywanie jak największej liczby testów, zarówno tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są dostępne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, oraz do tego dodana jest ponad instrukcja i diluent (1-2 gry na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na drodze wykrycia przeciwciał IgM w stanie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co umożliwia optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W zasięgu skuteczności działania testów nazywa się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre efekty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne teraz na zbytu to jedne i najważniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które stanowiły kontakt z chorymi lub nosicielami na kluczowe znaczenia jeśli idzie o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa na wszelkim świecie, w ostatnim ponadto w Polsce. Wyniki testów są na tyle już dostępne, żeby móc wdrożyć działanie będące na celu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub mających kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments