Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesie dużo z nas zima jest często okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do prac fizycznej. Nie pamiętając już nawet o stałym spacerze na nowoczesnym powietrzu… Co więcej, w czasie zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie ale do pamiętania o sprawność fizyczną, a także do kształtu naszej skóry. Na szczęście wiosna jest znakomitym sezonem na to, aby wrócić do jakości i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w czasie zimowym, że tworzyć nowy przebieg. Wiele zależy tutaj także od typie problemów skórnych, jak i ogólnej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby mającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich możliwościach warto też przedstawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można skorzystać z niewiele odmiennych zabiegów, gdyż ich sprawianie mogłoby doprowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która da na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najskuteczniejszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, albo zatem pewny wybór i ewentualnie wolno je zrobić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest właściwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w sezonie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale także bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeśli tylko nie ma różnych przeciwwskazań do pewnych kuracji, wynikających np. z własnego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najczęstszych zabiegów w niniejszym momencie zdaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego stworzenia używa się różnego rodzaju kwasy, które, w relacje od charakteru i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą posiadać słabsze albo większe stężenie. Peeling chemiczny idzie nie wyłącznie na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i powoduje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń wykorzystuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją przeprowadzić nawet w sukcesie cery naczyniowej i słabej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się doskonale jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie właśnie oczyszcza obszar poddawany kuracji, a również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta droga sprawdza się także w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, jak dodatkowo w terapiach, jakich obowiązkiem jest cała poprawa wyglądu cery. Braki tego standardu zezwalają na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która liczy na pełnym wejściu w piłkę wybranego preparatu ze elementami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej podstawowych zalet jest zatem możliwość dostosowania procedury zabiegowej do indywidualnego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z zwykli ciała, szczególnie narażonych na złe działanie warunków atmosferycznych w czasie zimowym, są dłonie. To tak na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z punktem wysuszonej i uszkodzonej skóry w strefach dłoni, doskonałym lekarstwem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są brane w okresie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego działu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments