Płatność kartą przez internet – jak robią to Europejczycy

Płatność kartą poprzez internet – gdy robią to Europejczycy

Prasóweczki

Płatność kartą przez internet – kiedy uprawiają to Europejczycy Płatność kartą przez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o doświadczenia europejskiego rynku płatności. W wniosku tej oceny powstał ciekawy raport pokazujący, które zachowania konsumenckie tłumaczą na bazar sprzedaży online, z akcentem na płatności za zakupione dobra. Oto jak według raportu wyglądają płatności za obroty oraz poczty w Europie.

Płatność kartą przez internet to przekładana metoda płatności

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” stanął na podstawie wiadomości z Lokalnego Banku Centralnego (EBC) i informacji zgromadzonych przez Payments Europe. Rozumiał on kraje europejskie, w współczesnym także Polskę.

Według badań mapy są preferowaną metodą płatności w Europie. Dopasowują je zarówno konsumenci, jak również handlowcy w przewodzie B2B. Używanie z kartek wzrosło w zbioru tych kilku lat. Dodatkowo 87% europejskich klientów czuje się komfortowo płacąc kartą. Jak dowodzi Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Jednak inni gracze wchodzą cały epoka na bazar, to jednak strony nadal przynoszą ważniejszą zaleta dodaną niż jakakolwiek różna technologia płatności.
Płatność kartą przez internet – korzyści dla kupujących a sprzedawców

Dziewięciu na dziesięciu klientów w Europie czuje się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy tworzyło się więc z obawami utraty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że korzyści z płatności kartą przewyższają wszystkie powiązane spośród obecnym wydatki. Kupujący wymieniają dodatkowa udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), a ponad cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako ważne zalety płatności kartą w zestawieniu spośród różnymi technologiami stosują: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) i kontakt do obszerniejszej bazy klientów (38%).
Online i offline podobnie, a przecież inaczej

Szczególnie pomocnym pomysłem było zestawienie jedynych form płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W przewodzie online i offline. Różnice można stwierdzić na poniższej grafice.
Płatność kartą przez internet – kiedy uprawiają to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Może tu między innymi, iż w online króluje płatność za usługą szybkich płatności (20%) i kart kredytowych (19%). Gotówka posiada zaledwie 7% wszystkich płatności. W biznesach stacjonarnych gotówka wygrywa z kartkami (23% vs. 19%).

Jeśli zapytamy o wybierane przez sprzedawców formy płatności, to strony są na czołowej prac (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są dopiero na głębszych pozycjach.

Jako rozrywkę można wziąć, że wartość jest tanio powszechna we Francji i Szwecji. W tychże regionach płatności kartą podejmowane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najprzyjemniejsza metoda nagrody za zakupy. Europejscy detaliści rozpoznają i stosują nowoczesne technologii płatności. Chodzi o uznanie użytkownika, które jest wymieniane jako trzeci najwyższy priorytet przy doborze dostawcy płatności w składzie.
Płatności w Polsce z innowacjami

Polscy sprzedawcy są dobrze określani przez Payments Europe, ponieważ chętnie czerpią spośród aktualnych metody. Lokalny rynek płatności również cechuje się, gdy poszukuje o adopcję nowatorskich rozwiązań. Na dowód 99,9% wszystkich terminali walutowych w terenie może przyjmować płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów spogląda na umowy zbliżeniowe jako na dużą korzyść połączoną z płatnościami kartą. Jedynym rozwiązaniem dla współczesnego dynamizmu zapewne stanowić wówczas, iż od początku lat 90. Narodowa jest widoczna dla firm spośród wyjątkowych postaci Europy a świata. Kartą zapłacimy te za zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Jeżeli poszukuje o bezpieczeństwo więc wiadomości działające płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów uważa płatności kartą za bezpieczne.
Jeżeli poszukuje o wydania powiązane z kartkami, to trzech na czterech odbiorców jest uzasadnionych tego, iż potrafią odebrać oni prywatne pieniądze.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą zmniejsza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) natomiast w Polsce (41%) uważają, że płatność kartą można zakwalifikować do najwygodniejszych form rozliczania transakcji. Inaczej myślą detaliści w UK, gdzie kasa i czek najlepiej chronią możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie naprawy w perspektyw?

To zaledwie część wiadomości z opisu. Wybierają się w nim także rady dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas przetwarzania operacji. Wszystek czas badany istnieje podobnie zbyt szybkich płatności, gdzie pojawiają się jeszcze toż inne rozluźnienia oraz kierunki. Zaskakuje BLIK, który został pokochany przez polaków z racji swojej czystości a ofert. Oczekujemy na odleglejsze popularne rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments