Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy o je mieć?

Artykuł miesiąca

Maski ochronne – kiedy o je mieć? Okres jesienno-zimowy ostatnie czas, w którym jesteśmy wyjątkowo narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W aktualnym momencie dodatkowe zagrożenie dla swego zdrowia jest smog, z którym zmaga się wiele polskich miast. Jednym z najlepszych sposobów, by zmniejszyć ryzyko zetknięcia z wirusami lub złymi substancjami zamkniętymi w powietrzu, jest przechowywanie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to zdarzenie atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących wynikiem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego same jego nazwa, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog posiada bardzo szkodliwy wpływ na bliskie zdrowie, przyczynia się do występowania wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia oraz nerwowego.
Jak szanować się przed smogiem?

Najdoskonalszym sposobem, by uchronić się przed smogiem jest niewychodzenie spośród domu. W wypadku większości spośród nas jest wtedy a po nisku nie możliwe. W dni, w jakich stan smogu wzrasta pomocna będzie maseczka antysmogowa. Maski wykonane są w taki zabieg, by filtrować powietrze, a równocześnie usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu mina sprawdzi się również w trakcie spokojnych spacerów, kiedy i ćwiczenia sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, a w powietrzu powiększają się liczne wirusy. To obecnie dlatego w ostatnim etapie najczęściej zapadamy na grypę, przeziębienie, a także inne infekcje górnego układu oddechowego. Choroby te osadzają się drogą kropelkową, a bardzo szybko możemy zarazić się nimi w książki, autobusie, kinie, a nawet w trakcie zakupów w hipermarkecie. W współczesnych miesiącach usłyszeliśmy i o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar wciąż żyje.
Jak szanować się przed wirusami?

Środków na obronę przed wirusami jest mało. Najważniejsze jest wykonywanie higieny osobistej – przede każdym popularne i dokładne mycie rąk. Jeśli sam z najemców jest zły ważne jest ponad regularne wietrzenie i usuwanie mieszkania. Warto także stosować maseczki ochronne. W wypadku zwykłych wirusów najczęściej czerpiemy z maseczek chirurgicznych, jakie potrafią istnieć funkcjonalne pod warunkiem, że przeważnie je niszczymy. W następującym przypadku stoją się jedynie siedliskiem dla wirusów oraz bakterii, które wciąż wdychamy. Lepszą wartę oraz w ostatnim wypadku zapewni nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, służy ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments