Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry – Softshell to typ tkaniny, który okazał się kamieniem milowym w ciągu nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeżeli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to męska lub damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dojść do waszych szaf.

Softshell ma najlepsze zalety hardshsella w ról oddychającego polaru i kontrole przed wiatrem. Z początku kurtki tego standardu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły a przed deszczem, jednak coraz szersze wymagania mężczyzn oraz wzrost technologii przydały się oraz do powstania softshelli z membranami. Ważna je właśnie bez najmniejszego problemu uzyskać w zakładach turystycznych.
W góry z softshellem

Największą miarą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w grupy „hard” jest zawsze spokojna i błyszcząca, zaś w grupy „soft” dużo dużo dopuszczona do bluzy o bardzo małym splocie. Ta subtelna różnica sprawia, że kurtka softshellowa przejawia się świetnym rozwiązaniem dla całych, którzy kierują w góry i szukają odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell winien być użytkowany przez nas jedynie, gdy pogoda jest dużo niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa także poprzez ostatnie wspinaczka może pokazać się wielkim wyzwaniem dla polskiego układu. W dowolnym nowym przykładzie możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i tak spowoduje to bardzo dużo niż tradycyjny polar.
W czym softshell jest zdolniejszy?

Kurtki softshellowe w porównaniu do nowych kurtek trekkingowych są bardziej wytrwałe na wiatr i wodę i zdecydowanie łatwiej oddychają. Są bezpieczne, nie blokują ruchów ciała, stąd i ważna w nich z powodzenie uprawiać ruchy na nowym powietrzu, w obecnym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez względu kurtki softshellowe wybierane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są również mniejsze od tradycyjnych kurtek izolacyjnych, łatwo ważna je spisać i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku przygotuje się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zawsze są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie doświadczyć w nich 20-30 minut na koniec dużym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam być mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która gwarantuje dodatkowe ciepło. Stanowią one idealne, gdy pragniecie być trochę łatwego do przenoszenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej intensywnych planów i nie potrzebujecie, by była ona aż tak bogata, to więc model bez podszewki zaprezentuje się z pewnością bardziej dobrzy.

Kurtki typu softshell są na ogół bliskie i winnym być przechowywane dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że potem będzie mogli prowadzić wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie działa w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy wygląd i styl sprawiają, że są one ulubionym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie wszystkie kurtki typu softshell są zaopatrzone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell uważa być pełnienie ról warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może pokazać się idealniejszym wyjściem. Jeśli natomiast chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur zaprezentuje się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych ma i mnóstwo kieszeni. Kieszenie powiększają się do przechowywania małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze oraz drugie potrzebne rzeczy. Nie wymagamy w obecnym przykładu używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments