{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to bardzo ważna kwestia, która w awaryjnych przypadkach może nam ogromnie uprościć życie. W jaki sposób zbudować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym terminem kryje się nasza historia wiążąca się z braniem pożyczek oraz zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą przeszłość finansową w BIK, a z czasem staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych pożyczek. Jeżeli zamierzamy złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, powinniśmy zadbać o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już kredytów lub garść wiadomości na temat zakupów ratalnych spłaconych w określonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem jest brak wiadomości, dzięki którym bank mógłby dokonać oceny wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najgorszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych niezbyt wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments