Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Jak wziąć się w sukcesie kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Aktulności

Jak zachować się w sukcesie kradzieży portfela? Porady krok po kroku – W komunikacji miejskiej, na koncercie czy zatłoczonej ulicy – kradzież torebki czy portfela może przydarzyć się w wielu codziennych sytuacjach każdemu. Utraconej wartości w wielu przypadkach teraz nie odzyskasz, a możesz sprawić wiele, aby uniknąć innych nieprzyjemności. Dowiedz się, jak postąpić krok po kroku.

 

Z tekstu dowiesz się:

jak zabezpieczyć się przed kradzieżą pieniędzy z karty po utracie portfela,
które dokumenty trzeba unieważnić po kradzieży,
czy sprawę kradzieży portfela warto zgłosić na policję.

Kradzież portfela z dokumentami to przeważnie ogromny stres. W współczesnej formy niezbędne jest wyrobienie nowych faktów i kart, co godzi się z kosztami. Ale skutki kradzieży mogą stanowić dalej dużo duże. Aby uniknąć wyczyszczenia konta czy kradzieży tożsamości, musisz robić szybko. Wyjaśniamy w skrócie, co możesz to zrobić, aby uniknąć niepotrzebnej paniki w ciężkiej sytuacji.
1. Zastrzeżenie karty płatniczej

Kradzież karty bankomatowej, która była w portfelu, to sama spośród najbardziej złożonych kwestii – ale ale skoro nie zareagujesz odpowiednio szybko. Drinkom z najciemniejszych i kilka czasochłonnych zabezpieczeń jest działanie telefonu do Systemu Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl. Zadzwoń na bezpłatny numer 828 828 828 – zlecisz wówczas zastrzeżenie strony do banku. Zostaniesz poproszony o danie nazwy swojego banku, a wtedy niezwłocznie przekierowany na jego infolinię. Znaczy to, iż nie musisz mieć żadnego innego numeru ani mieć w konkretnym sezonie wstępu do internetu. Zastrzeżenie strony w ten środek zajmie Ci dopiero kilka chwili i da gwarancję, że włamywacz nie będzie mógł zaczerpnąć z Twoich pieniędzy – zarówno podczas płatności w biznesie, kiedy zaś w całości sprzedaży internetowych.
2. Kradzież portfela i bezpieczeństwo dokumentów

Krok pierwszy za Tobą – po zastrzeżeniu kradzież pieniędzy z karty nie jest teraz możliwa. W przeciwnej kolejności zainteresuj się bezpieczeństwem Twojej tożsamości!

W dobie powszechnego wstępu do bliskich pożyczek (tzw. chwilówek) można szybko uzyskać szybką gotówkę. Do tegoż oczywiście m.in. złodzieje wykorzystują skradzione dokumenty. Daje się, że właściciel dokumentów dowiaduje się o tym tylko potem, gdy otrzyma wezwanie do spłaty zadłużenia.

Aby uniknąć takiej formie, kradzież portfela z materiałami zgłoś jak łatwo w urzędzie gminy czy na policji. Potrafisz to stworzyć jeszcze poprzez internet, jak wcześniej aktywowałeś odpowiednią usługę systemu Dokumenty Zastrzeżone, realizowanego przez Związek Banków Polskich (uczynisz więc na karcie www.bik.pl). Dzięki obecnemu w mało chwili informacja przybędzie do pełnych banków w Polsce, poczty oraz operatorów telefonii komórkowej. Nikt nie będzie mógł pomóc się Twoim dowodem osobistym, więc Twoja tożsamość pozostanie bezpieczna.

Gdy w skradzionym portfelu pamiętał także należeć drogi i materiały auta, niezbędna będzie wizyta w Wydziale Komunikacji. Złożysz w nim poinformowanie o zgubieniu dokumentu, a i będziesz mógł ubiegać się o danie tzw. wtórnika prawa drogi i dowodu rejestracyjnego.
3. Kradzież torebki lub portfela – czy warto iść na policję?

Wiele okradzionych osób stawia sobie pytanie, czy warto zgłosić kradzież portfela na policję. Zdecydowanie tak. Nawet skoro nie uda Ci się w ten sposób odzyskać zguby, możesz pośrednio zabezpieczyć się przed problemami. Z paru lat liczba wyłudzeń na inne nazwisko regularnie spada. Na ten proceder wpływa większa wiedzę Polaków i szybka opinia o zgłoszeniu kradzieży i wymaganiu dowodów osobistych.

Powyższe 3 proste kroki pomogą Ci uniknąć dużych nieprzyjemności połączonych z kradzieżą pieniędzy z karty i posługiwaniem się przez kogoś Twoim nazwiskiem. Jeśli przyjmiesz je wystarczająco szybko, możesz czuć się spokojnie i postarać się o opublikowanie nowych dokumentów.

Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments