O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Ustroń

Prasóweczki

I chociaż ciągle idziemy do zachodnich standardów – w technologii dalej wybierają się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a obecne na zachodzie od około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Wykonane z wspominają o medium oraz słabszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich spraw i zaletach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie rozciągającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Racibórz

 

Panie Krystianie – skąd plan na założenie KDE?

Z analizie potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo praktyczne zresztą – które zamierzają do form z wspominają o kilka obsłudze i ekologicznych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy lokali z Niemiec zauważyłem, że idea budowania domów pasywnych w Polsce jest dodatkowa i pozytywna. Tak powstało KDE, które jak jedne z podstawowych firm w rejonie realizuje budowę domów pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę zobaczyć – przypominamy więc dobra.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Firma Budowlana Racibórz

Na czym polega magia domu pasywnego? Która jest jego charakterystyka?

Wyraża się, iż w zakresie takiego lokalu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło wychodzące ze centrów odnawialnych – na dowód z gruntu, światła słonecznego, ciepła produkowanego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia przekazywana istnieje na zachowanie bogata w pomieszczeniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie posiada też usytuowanie domu dodatkowo jego wentylacja. Praktycznie wszystek moment realizacji domu pasywnego musi być przemyślany od startu do tyłu. To inwestycja, jaka bierze się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – lub jest zatem dodatkowe do osiągnięcia w własnych warunkach klimatycznych?

Rzeczą jest prawidłowo wykonany program oraz szeroka jakość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Więc stanowi dobro wydzielane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w realnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Właśnie nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio błąd w Polsce, jednak jednak warto się na taką możliwość przygotować.

Firma Budowlana Racibórz

Co wtedy?

Istniejemy w stanie zaimplementować wszystkie popularne rodzaje ogrzania w budynku pasywnym. W szkodliwych warunkach atmosferycznych taki dom i trzeba dogrzewać, natomiast w bardzo niższym stopniu niż w sukcesu tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych składają się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych zakładu w dróg do normalnych systemów.

Jaki istnieje typowi koszt budowy domu pasywnego?

To małe dopłaty mając pod opiekę oszczędności w przyszłości. Teraz to ok. 6% do 12% wzrostu wkładów w odniesieniu do tradycyjnej metody budownictwa. Co ważne – te różnice zaczynają zacierać.
Są interesujące dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Miejsca i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pomoce w wysokości 50 tys.zł dla osób budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sieć i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Istnieje stale jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma prowadząca dom pasywny musi świadczyć budowy na największym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Użytkowników spory odłam z nich zachodzi do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to niełatwy proces – wszystek jego stan musi być zrealizowany jak najlepiej, aby zgrać całość. Wtedy jesteśmy komfort oraz oszczędności.

Firma Budowlana Racibórz

Zapraszamy do poznania się z propozycją KDE Construction na kartce , aby dowiedzieć się dużo o domach pasywnych i praktykach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments