Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Artykuł miesiąca

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne? Kiedy poranek po imprezie przywitał Cię dobrym bólem głowy, mdłościami, światłowstrętem i wzmożonym pragnieniem, świadczy to, że borykasz się z kacem. Kac może wynosić dużo objawów, zarówno tych wcale uciążliwych, jak biegunka, dreszcze, kompletnie rozbija dodatkowo nie pozwala na proste funkcjonowanie, a “przychodzeniu do siebie” towarzyszy rozdrażnienie, smutek, senność. Aby jednak wstać z łóżka, pójść na zakupy, do lektury albo po prostu zapanować nad własnym ciałem, można wziąć po inne środki na kaca: od suplementów kupionych w aptece, po pewne kroplówki na kaca.

 

Co więc istnieje kac?

Kacem prezentuje się zatrucie metabolitami alkoholu, zanieczyszczeniami i elementami dodatkowymi zawartymi w niektórych kolorowych alkoholach i ogólne odwodnienie organizmu. Gdyby dołączyć do kaca z racją sarkazmu, ważna by napisać, że sposobem na uniknięcie kasa jest niespożywanie alkoholu. Jednak dobre towarzystwo, okazja do hucznego świętowania i brak umiaru powodują, że skutki nadmiernego spożycia przeżyła niejedna dorosła osoba. Nieprzyjemne objawy kaca to sukces działania drinka z metabolitów etanolu, aldehydu octowego oraz liczne odwodnienie organizmu.
Środki na kaca z apteki

Dążąc do apteki, albo nawet zajmując się na stacji benzynowej, możemy kupić środki na kaca. Te sprzedawane w jednych również wyższych opakowaniach, to szczególnie złożone preparaty, które łagodzą różne dolegliwości: ból głowy, nudności, zaburzenia trawienia, obniżają ciśnienie krwi, łagodzą kołatanie serca, zmniejszają nerwowość towarzyszącą złemu samopoczuciu. Przede wszystkim sprzedawane są w postaci musujących tabletek, ale kupić można kapsułki oraz koktajle. Jednak składy tych środków są dyskusyjne. Na przykład często w nich kojarzony kwas acetylosalicylowy podrażnia błonę śluzową żołądka, oraz w połączeniu z działającym również w układzie alkoholem, zwiększa ryzyko krwawień. Ten element znajdziemy przede każdym w lekach, jakie nie ale są łagodzić objawy kaca, ale działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Walorem środków na kaca stanowi więc, że ogromną większość zakłada się poprzez rozpuszczenie tabletek w wodzie. Już samo wypicie szklanki płynu zapobiega odwodnieniu i utracie elektrolitów. A leczenie kaca powinno opierać się na czemuś wody i elektrolitów w układzie. Ważna jednak zrobić to skuteczniej, bo dożylnie.
Kroplówki na kaca — zalety

Po hucznej imprezie na nogi może dać kroplówka na kaca, która zawiera głównie glukozę i elektrolity, jednak można zdecydować się więcej na kroplówki bogatsze w zespole, czyli takie z witaminami (np. C oraz B) oraz glutationem, czyli peptydem, który przyśpiesza neutralizowanie toksyn kładących się po spożyciu dużej części alkoholu w wątrobie.
To, jak już zadziała kroplówka na kaca, chce od jednych cech chorego, chociaż w długiej większości przypadków przynosi natychmiastowe rezultaty. Podanie kroplówki na może też skuteczniej niż picie wody nawadnia organizm, przyspiesza wydalanie toksyn, a również niweluje stres, bo przynosi szybką ulgę i składa na nogi. Dobrana i dostarczona przez specjalistę kroplówka na kaca jest świetnym wyjściem dla pań, które wymiotują, mają nudności, nie mogą zasnąć a jakie bardzo już muszą jeszcze stanąć na nogach. Zabieg podania kroplówki trwa do 1 godziny, a po niej pacjent szybko czuje wzrost energii, objawy kaca mijają.
Leczenie kaca — co wybrać?

Lek na kaca może żyć odbierany doraźnie, kiedy po wielogodzinnym okresie wypoczynku po hucznej imprezie wciąż czujemy ból góry i zmęczenie. W przypadkach dużych szybsze efekty jednak przynosi kroplówka. Oczywiście nie można jej oferować sobie sam, ale trzeba zadzwonić do medycznej instytucji, która dostarcza usługi oferowania kroplówek na kaca w bloku pacjenta. Skład będzie przystosowany idealnie do spraw pacjenta, a zabieg wykonany profesjonalnie.

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments