Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne? Kiedy poranek po imprezie przywitał Cię dobrym bólem głowy, mdłościami, światłowstrętem i wzmożonym pragnieniem, świadczy to, że borykasz się z kacem. Kac może wynosić dużo objawów, zarówno tych wcale uciążliwych, jak biegunka, dreszcze, kompletnie rozbija dodatkowo nie pozwala na proste funkcjonowanie, a “przychodzeniu do siebie” towarzyszy rozdrażnienie, smutek, senność. Aby jednak wstać z łóżka, pójść na zakupy, do lektury albo po prostu zapanować nad własnym ciałem, można wziąć po inne środki na kaca: od suplementów kupionych w aptece, po pewne kroplówki na kaca.
Co więc istnieje kac?
Kacem prezentuje się zatrucie metabolitami alkoholu, zanieczyszczeniami i elementami dodatkowymi zawartymi w niektórych kolorowych alkoholach i ogólne odwodnienie organizmu. Gdyby dołączyć do kaca z racją sarkazmu, ważna by napisać, że sposobem na uniknięcie kasa jest niespożywanie alkoholu. Jednak dobre towarzystwo, okazja do hucznego świętowania i brak umiaru powodują, że skutki nadmiernego spożycia przeżyła niejedna dorosła osoba. Nieprzyjemne objawy kaca to sukces działania drinka z metabolitów etanolu, aldehydu octowego oraz liczne odwodnienie organizmu.
Środki na kaca z apteki
Dążąc do apteki, albo nawet zajmując się na stacji benzynowej, możemy kupić środki na kaca. Te sprzedawane w jednych również wyższych opakowaniach, to szczególnie złożone preparaty, które łagodzą różne dolegliwości: ból głowy, nudności, zaburzenia trawienia, obniżają ciśnienie krwi, łagodzą kołatanie serca, zmniejszają nerwowość towarzyszącą złemu samopoczuciu. Przede wszystkim sprzedawane są w postaci musujących tabletek, ale kupić można kapsułki oraz koktajle. Jednak składy tych środków są dyskusyjne. Na przykład często w nich kojarzony kwas acetylosalicylowy podrażnia błonę śluzową żołądka, oraz w połączeniu z działającym również w układzie alkoholem, zwiększa ryzyko krwawień. Ten element znajdziemy przede każdym w lekach, jakie nie ale są łagodzić objawy kaca, ale działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Walorem środków na kaca stanowi więc, że ogromną większość zakłada się poprzez rozpuszczenie tabletek w wodzie. Już samo wypicie szklanki płynu zapobiega odwodnieniu i utracie elektrolitów. A leczenie kaca powinno opierać się na czemuś wody i elektrolitów w układzie. Ważna jednak zrobić to skuteczniej, bo dożylnie.
Kroplówki na kaca — zalety
Po hucznej imprezie na nogi może dać kroplówka na kaca, która zawiera głównie glukozę i elektrolity, jednak można zdecydować się więcej na kroplówki bogatsze w zespole, czyli takie z witaminami (np. C oraz B) oraz glutationem, czyli peptydem, który przyśpiesza neutralizowanie toksyn kładących się po spożyciu dużej części alkoholu w wątrobie.
To, jak już zadziała kroplówka na kaca, chce od jednych cech chorego, chociaż w długiej większości przypadków przynosi natychmiastowe rezultaty. Podanie kroplówki na może też skuteczniej niż picie wody nawadnia organizm, przyspiesza wydalanie toksyn, a również niweluje stres, bo przynosi szybką ulgę i składa na nogi. Dobrana i dostarczona przez specjalistę kroplówka na kaca jest świetnym wyjściem dla pań, które wymiotują, mają nudności, nie mogą zasnąć a jakie bardzo już muszą jeszcze stanąć na nogach. Zabieg podania kroplówki trwa do 1 godziny, a po niej pacjent szybko czuje wzrost energii, objawy kaca mijają.
Leczenie kaca — co wybrać?
Lek na kaca może żyć odbierany doraźnie, kiedy po wielogodzinnym okresie wypoczynku po hucznej imprezie wciąż czujemy ból góry i zmęczenie. W przypadkach dużych szybsze efekty jednak przynosi kroplówka. Oczywiście nie można jej oferować sobie sam, ale trzeba zadzwonić do medycznej instytucji, która dostarcza usługi oferowania kroplówek na kaca w bloku pacjenta. Skład będzie przystosowany idealnie do spraw pacjenta, a zabieg wykonany profesjonalnie.
Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?