Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na swoje dobre ubarwienie, dosyć często wybierane są do uprawy w swoich zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które znajdujemy na naszych pupili, tak i rybki potrzebują specyficznych powodów do utrzymania prawidłowej wytrzymałości i zdrowia.

Niezwykle istotnym jest, aby umożliwić im jak najdoskonalsze warunki do wzrostu – dzięki temu będziemy mogli radować się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom odpowiednie warunki do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to grona bardzo niebezpieczne – chcą one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i wpływają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta rozszerza się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba mężczyzn stanowi wyższa, akwarium powinno wynosić co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w możliwościach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było pewne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, chodzącymi do większości ryb labiryntowych, natomiast to świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z atmosfery. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik musi istnieć daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Tworzy toż jeszcze kolejną zaletę – chroni ryby przed za wielkim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w ciągłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto ustawić na kilka roślin, które będą wytwarzały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy drugie czynniki podłoża, jak skały w ciemniejszym kolorze. Zapewni nam więc niezwykłe warunki do praktyk tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na dowód z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla zachowania jej prawdziwej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o